Realizace okrasné zahrady

Naše firma zajišťuje komplexní realizace zahrad. Od návrhu zahrady přes terení úpravy až po automatické zavlažovací systémy. Pokud si chcete zahradu realizovat sami můžeme Vám nabídnout odborný dohled a    poradenství. Pokud máte potíže při zajištění rostlinného a doprovodného materiálu, můžeme vám jej zajistit v požadované ceně a kvalitě. Pokud hledáte jen odborníky na samotnou výsadbu, založení trávníku či modelace terénu jsme vám plně k dispozici.

Co vše je potřeba pro realizaci zahrady

Bosonohyv15 Realizace okrasných zahrad obsahuje širokou škálu nejrůznějších činností. Základem realizace zahrady je dobrá připrava půdy modelace terénu a případně navezení kvalitního substrátu. Po té se vybudují chodníky, závlahy, prvky zahradní architektury, elektrická síť a zahradní stavby. Tím je vytvořena kostra okrasné zahrady a může se přikročit k výsadbě stromů, keřů, trvalek, trav, letniček a cibulovin, které by neměly v žádné okrasné zahradě chybět.

Základem úspěšné výsadby a realizace zahrady je kvalitní rostlinný materiál, správně vykopaná jamka se závlahou miskou, odpovídající zahradnický substrát a vhodné dlouhodobě působící hnojivo. Samozřejmostí při realizaci a zapojování zahrady je vydatná zálivka, kterou je nutno pravidelně provádět až do samé adaptace rostliny na novém stanovišti.

Specifikem každé realizace zahrady je výsadba vzrostlých stromů. Klíčovým faktorem je výběr vhodného dodavatele, který nám zaručí kvalitní vzrostlý strom ve špičkové kondici. Naše firma díky vlastní okrasné školce ručí za vinikající kvalitu rostlin ze své produkce. Zákazníci si mouhou rostliny osobně prohlédout a vybrat. Vzrostlé stromy většinou dodáváme se zemním balem, dřeviny se chystají co nekratší dobu před výsadbou. Tím je zaručena čerstvost a kvalita sázených rostlin. Balové stromy vysazujeme na jaře a na podzim. Další variantou jsou vzrostlé stromy v kontejnerech, které se můžou sadit po celou vegetační sezónu. Základem úspěchu při výsadbě vzrostlého stromu je správně vykopaná jáma, správně provedené ukotvení stromu, dobře provedený výchovný řez a pravidelná zálivka a hnojení.

Následně se při realizaci zahrady osadí zbývající prvky zahradní architektury jako jsou například skalky, jezírka, trvalkové záhony a vřesoviště. Výsadby můžeme nakrýt netkanou textilií a zamulčovat vhodným materiálem (kůra či kamínky) a přistoupíme k založení trávníku. Trávníky zakládáme jak výsevem vhodnékvalitní travní směsi tak pokládkou travního koberce. Př pokládce travního koberce na větší plochy doporučujeme mít nainstalovanou automatickou závlahu.

Pro krásný vzhed Vaší zahrady je také důležitá následná péče a udržba. Tyto šlužby Vám mužeme také zajistit v prvotřídní kvalitě.